Jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym?

Tworzenie opisów produktów w sklepie internetowym to kluczowy element strategii SEO. Odpowiednio przygotowany opis pozwala na lepsze pozycjonowanie produktu w wyszukiwarkach, a tym samym zwiększenie szans na jego sprzedaż. W artykule omówimy najważniejsze aspekty tworzenia opisów produktów, takie jak: słowa kluczowe, unikalność treści oraz formatowanie tekstu.

Jakie słowa kluczowe powinny znaleźć się w opisie produktu?

Słowa kluczowe to jedne z najważniejszych elementów opisu produktu, ponieważ to one pozwalają na jego odnalezienie przez użytkowników wyszukiwarki internetowej. Dlatego ważne jest, aby dobrze dobrać słowa kluczowe, które będą odpowiadały charakterowi produktu oraz jego cechom.

Przy doborze słów kluczowych należy kierować się kilkoma zasadami.

Po pierwsze, powinny być ściśle związane z produktem. Zastosowanie słów ogólnych, takich jak „prezent” lub „elektronika” nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, ponieważ jest ich zbyt wiele i będą one zdominowane przez inne produkty. Dlatego ważne jest, aby wybrać słowa, które precyzyjnie opisują produkt, np. „laptop gamingowy” lub „zegarek mechaniczny”.

Po drugie, słowa kluczowe powinny być odpowiednio dostosowane do grupy docelowej. Słowa, które będą odpowiednie dla dzieci, mogą nie być już odpowiednie dla dorosłych. Dlatego ważne jest, aby dobrać słowa w odpowiedni sposób dla danej grupy docelowej

Po trzecie, powinny być zgodne z aktualnymi trendami. Warto na bieżąco śledzić zmiany zachodzące w branży i dostosowywać do nich słowa kluczowe, aby zwiększyć szansę na znalezienie produktu przez użytkowników.

Jak uniknąć powielania treści przy tworzeniu opisów produktów?

Aby uniknąć powielania treści przy tworzeniu opisów produktów, należy przestrzegać kilku zasad:

 • Nie kopiować treści z innych stron internetowych – kopiowanie treści z innych stron internetowych jest zabronione i może prowadzić do kar związanych z prawami autorskimi.
 • Unikać przepisywania treści z ulotek czy katalogów producenta – wiele produktów ma takie same opisy, które są dostarczane przez producentów, należy unikać przepisywania ich, ponieważ zwiększa to prawdopodobieństwo powielania treści. Najlepiej stworzyć opis samemu wykorzystując dostępne narzędzia w internecie, np. SurferSEO, czy Senuto.
 • Tworzyć unikalne opisy – warto poświęcić czas na stworzenie unikalnego opisu, który będzie prezentował produkt w jak najlepszym świetle, jednocześnie unikając powielania treści.
 • Sprawdzanie unikalności treści – przed publikacją opisu produktu warto skorzystać z narzędzi do sprawdzania unikalności treści, które pozwolą na wykrycie ewentualnych duplikatów.
 • Aktualizowanie opisów – jeśli już opis jest już trochę używany, należy go zaktualizować i dostosować do aktualnych potrzeb, wprowadzić odpowiednie korekty.

Formatowanie tekstu w opisie produktu – jakie elementy powinny się w nim znaleźć?

Formatowanie tekstu jest jednym z najistotniejszych elementów, który pozwala na lepszą prezentację produktu i zwiększenie jego atrakcyjności dla potencjalnych klientów, a także uzyskanie lepszych wyników pod SEO. W artykule omówimy najważniejsze elementy formatowania tekstu, które powinny się znaleźć w opisie produktu.

 • Nadtytuły i podtytuły – pozwalają na lepsze rozdzielenie treści i ułatwienie czytania. Dzięki temu, że są one oznaczone różnymi stylami, użytkownik łatwiej orientuje się w treści i może skupić się na konkretnych informacjach – odpowiednie nagłówki H2, H3, H4 świetnie wpływają na pozycjonowanie.
 • Akapity – tekst powinien być podzielony na akapity, które ułatwiają czytanie i pozwalają na lepsze zrozumienie treści.
 • Wypunktowanie – wypunktowanie pozwala na lepsze przedstawienie ważnych informacji, a także ułatwia czytanie.
 • Listy numeryczne – listy numeryczne są szczególnie przydatne przy prezentowaniu korzyści produktu lub jego cech.
 • Zdjęcia i grafiki – zdjęcia i grafiki pozwalają na lepsze przedstawienie produktu. Powinny być one wysokiej jakości i odpowiednio dobrane do opisu produktu.
 • Linki – pozwalają na przekierowanie użytkownika do innych stron internetowych, np. do strony producenta, lub do innych produktów, które mogą być związane z tym produktem – to daje efekty pod kątem pozycjonowania.

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.